מקלחונים - א

מקלחונים – דרך לשיפור חווית המקלחת

 
לכולם כמעט קרה המקרה בו המים התיזו לכל עבר מהמקלחת והציפו את רצפת חדר האמבטיה משום שוילון הרחצה לא אטם את המקלחת. מקלחון בא למנוע סיטואציות כאלה בדיוק. הרי אין אף אחד שנהנה לגרוף מים מרצפת החדר לאחר מקלחת. כמובן שישנם יתרונות רבים נוספים ושונים להתקנת מקלחונים באמבטיה.

דוגמא: פתרון למכסה ניקוז מים ברצפת המקלחון
לפני  
                                        אחרי
מכסה לניקוז מים במקלחון              מכסה לניקוז מים במקלחון מיוצר מאריחי הריצוף המקוריים     

לחץ למעבר לגלרייה

     
 
ניתן להשיג מקלחונים באין ספור דגמים ועיצובים. דבר זה מאפשר לכל חובבי העיצוב להתאים את המקלחון בצורה המושלמת לחדר האמבטיה שלהם. ישנם מקלחונים עם זכוכיות אטומות יותר וכאלו שמוטבעת על הזכוכית שלהם דוגמאות שונות ואלגנטיות. כמובן שאין לשכוח שניתן להשיג מקלחונים במגוון גדלים וצורות.
 
לחדר אמבטיה קטן יותר, שיש בו בעיה של מקום פנוי, ניתן לקנות מקלחון מתקפל ובכך לפתור את הבעיה בצורה אלגנטית להפליא. בעת הרחצה פותחים את המקלחון ומתקלחים בהנאה וללא כל הפרעה. לאחר מכן ניתן לקפל את המקלחון לתוך עצמו ובכך להנות ממקום פנוי. זהו בהחלט ניצול נכון של המרחב שבחדר האמבטיה.
 
חסרונות של מקלחונים
 
למרות שיש למקלחונים יתרונות רבים יש להם גם חסרונות. חסרון אחד של מקלחון הוא שהסיליקון שמיועד לאיטום משחיר וישנם סוגי סיליקון אשר לעתים מעלים עובש. מי שנהנה משימוש במקלחון בהחלט יכול להשתמש בו בהנאה, אך יש לשים לב גם לדברים אלו בעת ההתקנה.
 
סוגים שונים של זכוכיות עבור מקלחונים
 
כאשר מדובר בבחירת סוג הזכוכית יש בהחלט ממה לבחור. יש לשים לב למספר דברים עיקריים לפני שבוחרים את סוג הזכוכית. כמובן שיש לאהוב את עיצובה של הזכוכית ואת המראה החיצוני שלה – כי לאחר מכן תצטרכו להסתכל עליה, מתוך המקלחת ומחוצה לה, במשך שנים רבות, אך זהו לא הקריטריון היחידי.
 
מעבר ליופי של זכוכיות יש לשים לב גם לפרקטיות שלהן. ישנן זכוכיות אשר קל יותר לנקות אותן וזכוכיות שקשה יותר לנקות אותן, וזהו בהחלט צריך להוות שיקול. כמו כן, ישנן זכוכיות אשר מבליטות את קיומה של אבנית שהיא בעיה של ממש במקומות רבים בארץ. ניתן לבחור זכוכיות ששומרות על מראה נקי לאורך זמן.
טלפון ליצירת קשר - 052-3909346