תעלת ניקוז - א

מהם החסרונות והיתרונות של תעלת ניקוז למקלחון?

 
תעלת ניקוז למקלחון פותרת את הצורך בשימוש במכסה מכוער ולבן שמוכר לישראלים רבים כל-כך היטב ומספקת פתרון אלגנטי יותר. כמו כן, מי שאינו אוהב את חיתוך הרצפות בצורות שונות של איקסים יכול גם הוא לבחור בפתרון של תעלות ניקוז כפתרון אסתטי יותר שמעניק למקלחון ולריצוף שבו מראה נקי ושלם.

לפני
  
                                          אחרי
מכסה לניקוז מים במקלחון                מכסה לניקוז מים במקלחון מיוצר מאריחי הריצפה של המקלחון  

לחץ למעבר לגלרייה
 
מכסה פלסטיק של ניקוז מקלחון      מכסה לניקוז מים של מקלחון מיוצר מאריחי הריצוף    מכסה לניקוז מים של מקלחון מגרניט פורצלן של הרצפה
 
למרות שתעלת ניקוז למקלחון פותרת את בעיית השימוש במכסה ואת בעיית חיתוך הרצפות, ששניהם לא אסתטיים ולא נעימים לעין, יש גם חסרונות לא מעטים לשימוש בתעלות ניקוז. לרוב תעלת ניקוז הינה גדולה יחסית ועל כן גם היא פוגעת במרקם האחיד של רצפת המקלחון, אך זהו אינו החסרון היחידי של תעלות ניקוז.
 לעתים קרובות חיתוך הרצפות סביב תעלות ניקוז יוצר מצב בו נוצרים שברים בקצה האריחים. כאשר הריצוף כהה זה הרע במיעוטו אך כאשר הריצוף בהיר, המראה אינו אסתטי ויש לקחת זאת בחשבון כשמחליטים על תעלת ניקוז למקלחון כפתרון ניקוז במקלחת. בשל גודלה של תעלת ניקוז עלול להצטבר בה לכלוך רב שעלול להוביל לריחות לא נעימים בחדר האמבטיה, דבר נוסף שיש לקחת בחשבון זה שלא תמיד יש מספיק עומק ברצפת המקלחון על מנת לבצע התקנת תעלת ניקוז תקנית, תעלת ניקוז למקלחון דורשת עומק נוסף יותר מאשר התקנת קופסת ניקוז תקנית רגילה.
 

פתרונות אשר יכולים להחליף תעלת ניקוז למקלחון


במקלחון                                                                         ברצפת חדר אמבטיה

מכסה לניקוז מים ברצפת מקלחון מיוצר מהשיש של         לפני - מכסה לקופסת          אחרי - מכסה לקופסת ביקורת סגור
הרצפה, ניתן לפתיחה                                                      ביקורת  סגור, ממתכת         מיוצר מאריחי הריצוף, ניתן לפתיחה


לחץ למעבר לגלריה
מכסה לניקוז מים ברצפת מקלחון מיוצר מהשיש של הריצוף   מכסה לניקוז מים של מקלחון מיוצר מהשיש של הריצוף     מכסה לקופסת ביקורת ממתכת   מכסה לקופסת ביקורת מיוצר מאריחי הריצוף ניתן לפתיחה
 
עם התקדמות הטכנולוגיה בימנו, מכונות לחיתוך בלייזר, בלחץ מים, חיתוך במקדחי יהלום מיוחדים וכו. נוצרה אפשרות לפתרון אלגנטי ומדהים לקופסת ניקוז שידועה גם בשם קופסת ביקורת הישנה, בתוספת מכסה המיוצר מאריחי הריצוף של רצפת המקלחון יכולה קופסת הניקוז הרגילה להוות פתרון נהדר, אסתטי ומעוצב להפליא שאין לו את החסרונות של תעלת ניקוז למקלחון. בניגוד לתעלת ניקוז, מכסה לקופסת ניקוז המיוצר מאריחי הרצפה משתלב היטב עם מראה הכללי של רצפת המקלחון ויוצר מראה חלק ושלם.
 
אם רוצים להתרשם מהמראה של מכסה לקופסת ניקוז שמיוצר מאריחי הריצוף, לעומת תעלות ניקוז ניתן לעשות זאת דרך אתרי אינטרנט שונים העוסקים בעיצוב ודרך אתרים שונים, אך לא תמיד התמונות מספרות את כל האמת לכן עדיף וכדאי להביט במקלחונים של חברים ומכרים על מנת לראות איזה פתרון ניקוז הם בחרו וכיצד זה נראה: האם הם בחרו תעלת ניקוז, מכסה לקופסת ניקוז פלסטיק \ נחושת \ פליז או מכסה לקופסת ביקורת מאריחי הריצוף המקוריים של רצפת המקלחון.
 
מה יש לקחת בחשבון בעת בחירת תעלת ניקוז למקלחון?
 
יש לקחת בחשבון את האסתטיקה ולראות האם עדיף תעלות ניקוז או קופסאות ניקוז. כמו כן, יש לקחת בחשבון את המחיר של תעלות ניקוז ושל מכסים לקופסאות ביקורת \ ניקוז מאריחי הריצוף, אם כי עבור איכות ויופי לעתים לא חייבים לשלם יותר.
דומאות: מראה תעלת ניקוז פינתית ותעלת נקוז רגילה לאחר התקנה וללא רשת הניקוז, רשת הניקוז
חייבת להיות בתוך התעלה אחרת המים לא יתנקזו בתעלה כיאות


אפשר לראות שתעלת הניקוז הפינתית חוסכת את מרבית
החיתוכים באריחי השיש של רצפת המקלחון
תעלת ניקוז פינתית של מקלחון ללא רשת

תמונת תקריב של תעלת ניקוז פינתית עדין ללא פיניש וללא רשת אך הרשת לא תסגור את
המרווח בין התעלה לאריח כיון שהרשת יושבת בתוך התעלה
תעלת ניקוז פינתית ללא רשת


אפשר לראות שתעלת הניקוז חוסכת את מרבית החיתוכים
באריחי רצפת המקלחון אך היא עצמה לא הכי אסתטית
תעלת ניקוז למקלחון ללא רשת


תמונת תקריב של תעלת ניקוז  וללא רשת,    הרשת לא תסגור את המרווח בין התעלה לאריח
ולא תכסה את השברים בין תעלת הניקוז לאריחי הרצפה כיון שהרשת יושבת בתוך התעלה                          תמונת תקריב של תעלת ניקוז  וללא רשת, הרשת לא תסגור את המרווח בין התעלה לאריח 
ולא תכסה את השברים בקצוות האריחים בסמוך לתעלה כיון שהרשת יושבת בתוך התעלה  
תעלת ניקוז למקלחןטלפון ליצירת קשר - 052-3909346