תעלת ניקוז


מדוע צריך תעלת ניקוז למקלחון?

 
לא פעם משקיעים מחשבה רבה בעיצוב של חדרי אמבטיה ובסוף "נתקעים" עם מכסה ניקוז מכוער ולא נוח לשימוש. תעלת ניקוז למקלחון פותרת את הבעיה האסתטית ומחליפה את אותם מכסי ניקוז לא אסתטיים. מעבר לכך, נוח יותר לגרוף מים אל תוך תעלות ניקוז כאשר מנקים את הבית מאשר לתוך מכסה צר.

לפני                                            אחרי
מכסה לניקוז מים במקלחון                מכסה לניקוז מים במקלחון מיוצר מאריחי הריצפה של המקלחון  

לחץ למעבר לגלרייה
 
מכסה פלסטיק של ניקוז מקלחון      מכסה לניקוז מים של מקלחון מיוצר מאריחי הריצוף    מכסה לניקוז מים של מקלחון מגרניט פורצלן של הרצפה
 
תעלת ניקוז למקלחון משתלבת היטב עם האריחים של המקלחון ומעניקה לחדר האמבטיה מראה שלם ו"נקי". תעלת ניקוז למקלחון חוסכת את הצורך בביצוע רוב החיתוכים ברצפות שאמורים לנקז את המים בצורה טובה יותר, מה שמכער מאוד את רצפת המקלחון הוא המכסה לקופסת הניקוז מהפלסטיק או מהנחושת שברוב המקרים חתוך בצורה לא מדויקת והחיתוך עצמו מאוד מחוספס עם הרבה שברים בגלזורה של האריח סביב למכסה דבר המפריע לשלמות הרצפות וליופיין.

חדר אמבטיה, מכסה לניקוז         במקלחון, מכסה לקופסת ניקוז מים        במקלחון, מכסה לניקוז מים 
ומכסה לקופסת ביקורת פתוחים     מיוצר מאריחי הריצוף, פתוח                מיוצר מאריחי הריצוף, סגור

לחץ למעבר לגלרייה
             
 
מה הם החסרונות של תעלת ניקוז למקלחון?
 
תעלת ניקוז למקלחון היא אכן נוחה מאוד אך יש לה גם לא מעט חסרונות שיש לזכור אותם לפני שמתקינים תעלות ניקוז. חיתוך הרצפות מסביב לתעלת ניקוז לעתים קרובות אינו מושלם מה שיוצר פגמים שונים בריצוף. כמו כן, בעת חיתוך הרצפות מסביב לתעלת ניקוז נוצרים שברים שונים, דבר שאינו אסתטי.
 
חסרון נוסף של תעלת ניקוז הוא גודלה הרחב, דבר הגורם להצטברות לכלוך רב לכל אורכה. אם כן, לתעלות ניקוז אין רק יתרונות אלא גם חסרונות ויש להתחשב בשני הצדדים של המטבע לפני שמחליטים איזה פתרון ניקוז לבצע: האם להשתמש בתעלת ניקוז למקלחון, במכסה לקופסת ביקורת מפלסטיק \ נחושת  או בפתרון אחר לבעיית הניקוז.
 

אילו תחליפים יש עבור תעלת ניקוז למקלחון?

 
היום ישנו פתרון חדש, מכסה לקופסת ניקוז מים במקלחון מיוצר מאריחי הריצוף המקוריים, זהו פתרון נהדר ואלגנטי מאוד שיכול להחליף בקלות רבה תעלות ניקוז רגילות. המכסים לקופסאות הניקוז שומרים על מראה נקי וחלק כמו בתעלות ניקוז. אך בעוד שהנירוסטה של תעלת הניקוז פוגעת במרקם האחיד של רצפת המקלחון מכסה לקופסת ניקוז מאריחי הריצוף שנקרא במונח מקצועי גם מכסה לקופסת ביקורת הינו אסתטי ויפה השומר על מרקם ריצוף אחיד של רצפת המקלחון \ חדר האמבטיה.
 
ניתן להתרשם באולמות תצוגה של חברות שונות ובאתרי אינטרנט רבים מהפתרונות השונים שקיימים כיום בשוק ומחליפים תעלות ניקוז. תעלת ניקוז היא ללא ספק דבר שילך וייעלם משום שאנשים רבים משקיעים כסף רב ומחשבה רבה בעיצוב חדרי האמבטיה והשירותים שלהם. תעלות ניקוז אם כן ילכו וייעלמו מהנוף
דומאות: מראה תעלת ניקוז פינתית ותעלת נקוז רגילה לאחר התקנה וללא רשת הניקוז, רשת הניקוז
חייבת להיות בתוך התעלה אחרת המים לא יתנקזו בתעלה כיאות


אפשר לראות שתעלת הניקוז הפינתית חוסכת את מרבית
החיתוכים באריחי השיש של רצפת המקלחון
תעלת ניקוז פינתית של מקלחון ללא רשת

תמונת תקריב של תעלת ניקוז פינתית עדין ללא פיניש וללא רשת אך הרשת לא תסגור את
המרווח בין התעלה לאריח כיון שהרשת יושבת בתוך התעלה
תעלת ניקוז פינתית ללא רשת


אפשר לראות שתעלת הניקוז חוסכת את מרבית החיתוכים
באריחי רצפת המקלחון אך היא עצמה לא הכי אסתטית
תעלת ניקוז למקלחון ללא רשת


תמונת תקריב של תעלת ניקוז  וללא רשת,  הרשת לא תסגור את המרווח בין התעלה לאריח
ולא תכסה את השברים בין תעלת הניקוז לאריחי הרצפה כיון שהרשת יושבת בתוך התעלה                           תמונת תקריב של תעלת ניקוז  וללא רשת, הרשת לא תסגור את המרווח בין התעלה לאריח 
ולא תכסה את השברים בקצוות האריחים בסמוך לתעלה כיון שהרשת יושבת בתוך התעלה  
תעלת ניקוז למקלחן


 
                  

טלפון ליצירת קשר - 052-3909346